o mnie

Witajcie na moim blogu!

Nazywam się Joanna Zdybel i jestem ortoptystką, optometrystką oraz pedagogiem.

A prywatnie także żoną najbardziej cierpliwego męża Jakuba oraz mamą Kubusia i Julka.

Pasją do tego niszowego zawodu zaraziła mnie moja Mama, która całe moje życie pracuje jako ortoptystka i pomaga małym pacjentom w ich wzrokowych problemach. Dziś, w mojej codziennej pracy Mama to dla mnie wielki skarb! Zawsze mogę liczyć na jej doświadczenie i wsparcie za co ogromnie jej dziękuje ❤

Od 2012 roku prowadzę prywatny gabinet leczenia zeza i niedowidzenia OrtoKids, a od 2018 roku również gabinet w salonie optycznym OQLARY OQLARKI w Warszawie. Przez te lata nawiązałam współprace z wieloma wspaniałymi lekarzami, okulistami dziecięcymi, a także innymi specjalistami zajmującymi się terapią dzieci. Taka współpraca pomiędzy specjalistami jest niezwykle ważna w prowadzeniu małych pacjentów oraz ma ogromny wpływ na wyniki naszej pracy.

Chcąc jak najlepiej wykonywać swój zawód, który polega głównie na pracy z dziećmi ukończyłam studia magisterskie na wydziale pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Umiejętności pedagogiczne i podejście do dzieci w budowaniu relacji z małym pacjentem i zachęcenie do współpracy to często klucz do sukcesu udanego badania.

Aby w pełni zgłębić procesy widzenia, badania narządu wzroku, a także poszerzyć wiedzę z doboru korekcji okularowej i soczewek kontaktowych skończyłam studia podyplomowe na kierunku optometria poznańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Pomysł na powstanie tego bloga zrodził się z moich codziennych obserwacji w gabinecie, rozmów z pacjentami i ich rodzicami, a także deficytem miejsc w Internecie, które przekazywałyby wiedzę z zakresu ortoptyki, badania i leczenia wad wzroku oraz zaburzeń widzenia u dzieci.

Mam nadzieje, że to miejsce posłuży Wam jako źródło konkretnych, rzetelnych informacji na temat wzroku naszych dzieci.

Zapraszam do śledzenia kolejnych wpisów, komentowania oraz propozycji tematów, które chcielibyście abym tu poruszyła. Możecie śledzi również profil orto.mama na Facebooku i Instagramie.

Joanna Zdybel, a dla wielu pacjentów po prostu Pani Asia 🙂